14
Ağustos 2018

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı (Twinning) Eşleştirme Programı 2018 Yılı Çağrısı Tarih: 14 Ağustos 2018 Salı 16:58Değerli Araştırmacılarımız,

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı Ufuk2020 ana bileşenlerine ek olarak Türkiye’nin de önemli bir parçası olduğu Avrupa Araştırma Alanı bölgelerinin araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitelerini artırmaya yönelik çalışmalarını desteklemektedir. Bu minvalde, AB Üye ülkeleri ile Türkiye gibi Asosiye ülkelerde bulunan araştırma merkezleri arasında Ar-Ge kapasite ve proje geliştirme yeteneği farklılıklarının azaltılması ve merkezler arası aktif işbirliği ağları oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı kapsamında yer alan  Eşleştirme (Twinning) Programı, araştırma merkezleri arasında işbirlikleri oluşturulması ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımını desteklemektedir.

 

Eşleştirme (Twinning)  Programı kapsamında;

kısa süreli personel değişimleri,

ortak çalıştaylar,

heyet ziyaretleri,

konferanslara beraber katılım,

alana özel pilot eğitim faaliyetleri desteklenmektedir.  

 

Eşleştirme (Twinning) Programına Türkiye gibi Düşük Performans ülkelerinden bir koordinatör kuruluş liderliğinde; en az iki farklı Yüksek Performans ülkesinden kuruluşla birlikte oluşturulan konsorsiyumlar başvuru yapabilmektedir.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı 2018-2020 Çalışma Programı yayınlanmış olup, 2018 yılı çağrısına yönelik detaylı bilgi bu dokümanda yer almaktadır. Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation) Alanı 2018-2020 Çalışma Programı’na ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı Eşleştirme (Twinning) Programı ingilizce bilgi notu ekte yer almakta olup; bu programa başvuru yapmak istemeniz halinde, program özelindeki sorularınızı [email protected]  adresi aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.