17
Nisan 2018

TÜBİTAK-Fransa Dışişleri Bakanlığı Bosphorus Ortak Proje Başvuru Çağrısı Açıldı Tarih: 17 Nisan 2018 Salı 14:30TÜBİTAK-Fransa Dışişleri Bakanlığı Bosphorus Ortak Proje Başvuru Çağrısı Açıldı

 

TÜBİTAK ile Fransa Dışişleri Bakanlığı arasında imzalanmış olan “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Protokolü” çerçevesinde, 2019-2020 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

 Çağrı kapsamındaki öncelikli alanlar aşağıda yer almaktadır:

 

 

Bununla beraber diğer alanlardan gelen projeler de değerlendirmeye alınabilecektir.

 

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Fransız araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

 

TÜBİTAK- Fransa Bosphorus İşbirliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların proje başvurularını elektronik olarak 2509 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden en geç 18 Haziran 2018 tarihine kadar yapmaları ve ıslak imzalı basılı olarak gönderilmesi gereken evrakları ise en geç 22 Haziran 2018 tarihine kadar TÜBİTAK’ta olacak şekilde posta ile iletmeleri gerekmektedir.

 

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye http://www.tubitak.gov.tr/tr/icerik-genel-bilgi-9 adresinden ulaşılmaktadır.