11
Aralık 2017

Newton Katip Çelebi Fon Desteği Tarih: 11 Aralık 2017 Pazartesi 13:30 Yer: İleri Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi (İLTEK) B Blok 1. Kat 102 nolu SalonNewton Katip Çelebi Fon Desteği

 

Newton & Katip Celebi Fonu, Türkiye ile Birleşik Krallık (İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda) arasındaki bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan bir fon programıdır. Bu hedef doğrultusunda her iki ülkeden araştırmacıların bir araya gelerek ortak çalışmalarına, araştırmalarına vb. faaliyetlerine destek veren çağrı programları yürütülmektedir. 2014 yılından bu yana, TÜBİTAK ile birlikte 200den fazla araştırmacıya toplamda 13 milyon pound un üzerinde destek sağlanmıştır.

 

Programın öncelikli alanları:

 

- Hayatboyu Sağlık ve Refah

 

- Tarım ve Gıda Güvenliği

 

- Doğal Afet ve Risk Yönetimi

 

- Enerji ve İklim Değişikliği

 

- Sosyal ve Beşeri Bilimler

 

 

Birleşik Krallık ile fon olanaklarını tanıtmak, araştırmacılarımızın sorularını yanıtlamak ve ihtiyaç duydukları destek türlerine dair görüş alışverişinde bulunmak amacıyla  gerçekleştirilecek olan tanıtım toplantısı:

 

İleri Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi (İLTEK) B Blok (öndeki bina / Teknoloji Fak. yanı) 1. Kat 102 nolu salonda 11/12/2017 Pazartesi Saat 13:30 da başlayacaktır.

 

Konuşmacılar:

Aslı AKÇAYÖZ, Newton Fonu Program Koordinatörü

Pınar ÇETİN, Newton Fonu Program Yöneticisi

İlter HALİLOĞLU, British Council Bilim ve İnovasyon Birimi Yöneticisi

 

Not: Katılmak isteyen akademisyenler lütfen [email protected] e-posta adresine mesaj göndersinler. 

 

Doç.Dr.Recai KUŞ - Yrd.Doç.Dr.H.Erdinç KOÇER

0.506.4251262    - 0.505.3149117