3
Ekim 2017

PATENTLE TÜRKİYE Tarih: 3 Ekim 2017 Salı 13:56PATENTLE TÜRKİYE

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 15 Ekim 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında üniversite öğrencilerine yönelik olarak “PATENTLE TÜRKİYE” adıyla düzenlenecek bir patent yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisi ayrımı yapılmaksızın ülkemiz üniversitelerindeki tüm öğrenciler başvurabilecektir.

Yarışmaya katılım, yarışma için hazırlanan web sitesinde (www.patentleturkiye.gov.tr) yer alan başvuru modülü kullanılarak, ilgili mevzuat hükümlerine göre patent başvurusu yapılmak suretiyle gerçekleştirilecek olup, yarışma sürecince, üniversite öğrencilerinin çok daha kolay bir şekilde ve ücretsiz olarak online patent başvurusu yapmaları sağlanacaktır.

 Yarışma kapsamında alınan başvurular, oluşturulacak jüri heyeti tarafından değerlendirildikten sonra Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından birinciye 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecek olup, ilk ona giren diğer yarışmacılara da çeşitli ödüller verilmesi planlanmaktadır.

 Yarışma takvimi, ödüller, değerlendirme ve kriterler ile ilgili olarak gerekli bilgiyi www.selcuktto.com/Selcuk/Content?ContentID=4106 adresinden edinebileceğiniz gibi, yarışma ile ilgili sorularınız için SELÇUK TTO FSMH ve Ticarileştirme Birimi Uzm. Yrd. Av. Mehmet Tanyer ile [email protected] mail adresi ile 0 551 219 48 24 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.