9
Kasım 2017

"ICT Proposers Day 2017" Etkinliğinde Potansiyel Ortaklarınızla Tanışın! Tarih: 9 Kasım 2017 Perşembe 09:00 Yer: Budapeşte"ICT Proposers Day 2017" Etkinliğinde Potansiyel Ortaklarınızla Tanışın!

AB Komisyonu tarafından 9-10 Kasım 2017 tarihinde Budapeştede düzenlenecek olan "ICT Proposers Day 2017" etkinliği ve hemen öncesindeki (8 Kasım 2017) Macaristan Kalkınma Bakanlığının açılış töreni ve sosyal etkinliği ICT işbirliklerini güçlendirme fırsatı sunuyor.

ICT 2018-2020 çalışma programının çağrıları kapsamında etkin işbirlikleri kurma ve mevcut işbirliklerini güçlendirme fırsatı yakalanabilecek bu iki günlük etkinlikte, Avrupa’dan proje paydaşları bir araya gelecek ve proje konsorsiyumları oluşturulacak. Bu anlamda "ICT Proposers Day 2017" etkinliği, proje fikirlerinin ve uluslararası işbirliği ihtiyaçlarının paylaşılacağı bir platform olacak.

 

Etkinik kapsamında;

“Networking” Oturumları ile araştırmacılar ICT alanı 2018-2020 çalışma programı kapsamındaki araştırma konuları özelinde proje fikirlerini sunabilecek. Çağrılar kapsamında potansiyel proje fikirleri sunularak ortak aranabilecek veya projelerde ortak olarak yer almak için yetkinliklerin anlatıldığı sunumlar gerçekleştirilebilecek. Etkinliğin kayıt sayfası vasıtasıyla sunumları yüklemek mümkün.

Bilgilendirme Oturumları ile Ufuk2020 programında proje hazırlama ve sunma eğitimleri verilecek.

Her bir araştırma alanı özelinde kurulacak bilgilendirme stantlarıyla AB Komisyonu DG-CONNECT’in yetkililerinden hem çağrı konu başlıkları hakkında ilk elden bilgilendirilme alınabilecek ve hem de sorulara bire bir yanıt alma şansına sahip olunacak.

Potansiyel proje ortakları ile toplantı gerçekleştirmek için toplantı odaları mevcut olacak. Etkinliğe katılım öncesi görüşmede fayda olacak araştırmacıları tespit ederek randevu alınabilecek.

Ideal-ist tarafından organize edilen bir proje pazarı da düzenlenecek (Face2Face Brokerage Event). Bu kapsamda görüşmek istenilen araştırmacılarla toplantılar gerçekleştirme fırsatı sunulacak.

Notlar:

Sınırla sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK Seyahat Destekleri kapsamında karşılanacaktır. TÜBİTAK Seyahat Destekleri için http://www.h2020.org.tr/tr/content/konsorsiyumlara-katilma-amacli-seyahat-destegi

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve kayıt için lütfen https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/events/ict-proposers-day-2017